Dobrze znaleźć swoje dlaczego

Dobrze znaleźć swoje dlaczego

Ostatnio wpadła mi do ręki książka Simona Sinka „Znajdź swoje dlaczego”.

Zaczyna się od słów mówiących o tym, że nasze „poczucie szczęścia nie jest ani prawem, ani przywilejem”, a każdy z nas zasługuje na to, by się realizować, być ważnym, pełnym inspiracji, mieć poczucie, że jest częścią większej całości. Do osiągnięcia tego celu prowadzi właśnie zrozumienie przyczyny, dlaczego jesteśmy akurat w tym miejscu i jaki jest motyw naszego działania.

Sztuką jest budowanie życia świadomie, choć mam poczucie, że ono i tak prowadzi nas trybem nam tylko właściwym. Stawia na naszej drodze zadania, które są ważne dla naszego rozwoju, a co ma się wydarzyć, to się wydarzy. Lekcje nieodrobione powrócą.

Zapewne można przyjmować wydarzenia takimi, jakimi się dzieją, ale można też zatrzymać się i zdając pytania poszukać swojego „why”. Ważne są powody, dla których podejmujemy takie, czy inne wybory. Dlaczego zajmuje nas taka, a nie inna praca, decydujemy tak, a nie inaczej? Nasza historia i pochodzenie nam to powiedzą.

Ta książka to jednocześnie gotowa instrukcja do pracy. Dzięki swego rodzaju retrospekcji zachęca do przemyślenia wszystkiego, co działo i dzieje się w naszym życiu prywatnym i zawodowym. Zawiera ćwiczenie, które — jak zapewniają autorzy — pomagają w poszukiwaniu swojego „dlaczego”, ale też są drogą do „trwałego sukcesu i uczucia spełnienia”.

Mamy jedno, naturalne „dlaczego”. Za nim kryją się motywy i doświadczenia naszego życia. Mówi ono o wartościach, jakimi kierujemy się w życiu, o pozytywnym wpływie, jaki mamy na innych ludzi, a także o jego efektach.

Odkrywanie swojego „why” może być fascynującą przygodą, która prowadzi do głębokiego i trwałego spełnienia.

Dodaj komentarz

Close Menu