Dobrze jest zacząć rok z planem

Dobrze jest zacząć rok z planem

Tak zatytułowałam ten wpis, ale przyznam, że tak naprawę dopiero niedawno doceniłam znaczenie takich rocznych planów. Wcześniej sądziłam, że planowanie jest zbędne, skoro mam to już wszystko w głowie. Wszyscy zdajemy sobie jednak sprawę z tego, że z reguły nie da się do czegoś dążyć, nie wiedząc tak naprawdę dokąd. Mogę sobie wyobrazić taki poziom intuicji, kiedy pewne rzeczy po prostu się wie i wszystko, co się wydarza, prowadzi w dobrym kierunku. W moim przekonaniu to kwestia dużej świadomości, znajomości siebie i wewnętrznej spójności. To jest dar.

W sprawach światopoglądowych i takich dużej wagi dobrze jest zaufać swojej intuicji i sercu, natomiast kwestie bardziej przyziemne warto planować.

Od jakiegoś czasu z kalendarzem w ręku pochodzę do planowania podróży. Staram się planować dłuższe wakacje i krótsze wypady. Kiedyś moje wyjazdy przypadały w tych samych okresach i były dyktowane wakacjami w szkole – 2 tygodnie w lecie nad morzem, tydzień w zimie w górach i jakiś weekendowy wypad. Jednak prawdą jest fakt, że apetyt rośnie w miarę jedzenia i teraz staram się wyjeżdżać częściej. Planuję wyjazdy w różnych porach roku, również szukając słońca, ale unikając upałów. Mam listę miejsc, które chciałabym zobaczyć, to taki mój drogowskaz. Ta lista jest na bieżąco aktualizowana i jeśli usłyszę czy przeczytam coś interesującego o nowym miejscu — wprowadzam zmiany.

To niezwykle fascynujące stanąć z perspektywą całego nowego roku i móc go zapełnić życzeniami.

Ciekawe miejsca, ważne wydarzenia, wskazówki znajomych czy propozycje wspólnych wypadów z przyjaciółmi. Wiadomo też, że wcześniej rezerwowane bilety i hotele są tańsze. Bardzo lubię, kiedy mam pełen rok przed sobą, ponieważ mam na co czekać. Poza tym, jeśli zostawię wszystko przypadkowi, to może się okazać, że nie zobaczę tego, co tak naprawdę bym chciała. Pewnie po prostu skorzystałabym z nadarzających się okazji czy czyichś pomysłów.

Posiadanie takiego planu sprawia, że mam praktycznie pewność, że zrobię to, czego bardzo chcę. To sprawia mi ogromną radość. Natomiast niezwykłą satysfakcję daje patrzenie wstecz i docenienie tego, co się wydarzyło. Zostają cudowne wspomnienia i pewność, że kolejny rok może być równie interesujący.

Dodaj komentarz

Close Menu