Dobrze jest celebrować ważne daty

Dobrze jest celebrować ważne daty

Zawsze lubiłam nadawać ważnym datom, rocznicom różnych wydarzeń, dniom urodzin i imienin charakter odświętny. Z jednej strony jest to dobra okazja, by zrobić coś innego od codziennej rutyny, a z drugiej radość, jaką ze sobą niesie każde święto.

Urodziny dzieci to oczywisty pretekst do świętowania. Dobrze jest uczynić z tego wyjątkowy dzień, by przede wszystkim dać im poczucie, że są dla nas ważne i kochane. Przypominam sobie, że zorganizowałam kilkanaście takich eventów, w różnych miejscach, również tych nieoczywistych. Kino, restauracja, sala zabaw, park linowy, ognisko w lesie. Zawsze z dużą dawką energii i radości, dużą ilością prezentów od małych uczestników. Bardzo miło wspominam ten czas.

Teraz trochę zmieniła się scenografia, jest domowy obiad z rodziną złożony z kilku dań, z odświętną zastawą na białym obrusie. Radość wspólnego przeżywania pozostaje bezcenna.

Inne okazje, wszelkiego rodzaju rocznice czy dni świąteczne obchodzę może z mniejszym rozmachem, ale zawsze podkreślając uroczysty charakter dnia. Bardzo lubię i często mi się udaje organizować krótsze lub dłuższe wyjazdy z okazji rocznicy ślubu. Same w sobie są atrakcją, a jeszcze dodają mocy temu zdarzeniu. W podróżowaniu jest magia i tym samym celebrowane swojego świata staje się magiczne. Najbardziej udany i na razie nie do przebicia pozostaje mój rocznicowy wyjazd do słonecznej Kalifornii 🙂.

Jestem też przekonana, że jakkolwiek narzekamy na komercjalizację niektórych świąt, Dnia Kobiet, Walentynek, Dnia Babci czy Dziadka, to nie ma chyba osoby, która nie ucieszyłaby się z serduszka, laurki, czy choćby telefonu. Zacieśnianie więzów z bliskimi powoduje, że czujemy się częścią wspólnoty i nasze życie ma sens. 

Jestem też osobą, która pamięta różne daty, których rocznice też mogą być okazją do celebracji i wspominania pewnych wydarzeń. Wszystko to po to, by stworzyć uroczysty nastrój, zatrzymać się w codziennych obowiązkach, cieszyć życiem oraz obecnością bliskich i życzliwych osób. By dać upust spontaniczności i dodać optymizmu.

Dodaj komentarz

Close Menu